22 stycznia 2009

Reguły Rozeznawania Duchów Igancego z Loyoli

W naszych planach rozwoju tej strony jest stworzenie pewnej bazy z materiałami do formacji, dla ludzi którzy uczestniczyli w naszych rekolekcjach i są zainteresowani tą drogą duchową, którą i my staramy się podążać. Drogą wsłuchiwania się w SŁOWO Pana i rozeznawania Jego dróg. 

Pierwszym krokiem będzie umieszczenie materiałów dotyczących rozeznawania, w oparciu o reguły św. Ignacego, które jako pierwsze tu „zawisną”. Umieszczamy też komentarz do nich, autorstwa o. Józefa Augustyna SJ, który jest konieczny, dla ich współczesnego zrozumienia i zastosowania. 

Pamiętajmy jednak, że by móc zastosować poniższe reguły, trzeba prowadzić życie duchowe, inaczej na nic się nie zdadzą. Jeżeli pojawią się jakieś pytania, piszcie slowowsieci@gmai.com

PS. Już niedługo wprowadzenie do Lectio Divina autorstwa s. Bogny

6 komentarzy:

A pisze...

"w każdym innym ćwiczeniu, jakiego by się człowiek podjął, jeżeli jest wytrwały, zdobywa łatwość; w modlitwie zaś aż do ostatniego tchu potrzeba walki (Abba Agaton, V w.)" - bardzo dla mnie aktualne, bo właśnie za każdym razem jak siadam do modlitwy to nie wiem co mówić.. i mam przez to tendencję do uciekania od modlitwy.

podoba mi się ten komentarz ;]

A pisze...

w sensie nie komentarz, który napisałam, ale komentarz o. Józefa Augustyna ;) ja to zawsze się jakoś muszę wypowiedzieć niejasno;p

Anonimowy pisze...

Komentarz chyba pokazuje jak ważna jest wytrwała i systematyczna praca nad sobą i czytanie oraz rozważanie Słowa. Muszę przyznać, że czasami jest mi bardzo trudno uporać sie z niektórymi sprawami bez pomocy kierownika duchowego, który jest przy nas w czasie rekolekcji. Jak sobie wówczas radzić? Modlić się? Cierpliwie czekać?

Anonimowy pisze...

mail jest z błędem

Anonimowy pisze...

Proszę o modlitwę w intencji mojego chłopaka i mojej, by Bóg Miłosierny, uleczył nasze zranienia, pomógł ze sobą szczerze porozmawiać, udzielił łask potrzebnych do przezwyciężenia wszelkich trudności, dał siłę do wypełnienia Jego woli, bez względu na to, jaka ona jest i pomimo rodzących się trudności.

Anonimowy pisze...

Nie jest to wszystko, takie proste...