17 listopada 2007

Trochę historii...

Inicjatywa pod nazwą SŁOWO W SIECI ma już prawie cztery lata. Z pomysłu s. Bogny, która chciała słuchać głosu Pan i dzielić się nim z innymi nie tylko w czasie rekolekcji, ale też pośród codziennego życia, powstało to co obecnie nazywamy SŁOWEM W SIECI. Sama siostra pisze:

"W czasie wakacji w 2006 roku prowadziliśmy rekolekcji KODA DM w Wiśle Jaworniku. W czasie tych rekolekcji na nowo mocniej otwarliśmy się na charyzmaty słowa i doświadczaliśmy tego, jak Bóg nas poprzez te dary prowadzi. Po tym czasie powstało we mnie ważne pytanie: Czy tylko w czasie rekolekcji Pan prowadzi nas poprzez Słowo? Zrodziło się z niego pragnienie, by słuchać Pana w codzienności i dzielić się poznaną prawdą. Powstał pomysł, by w gronie kilku osób „słuchających” prosić Pana o słowo i przekazywać go innym za pośrednictwem Internetu…."

Wszystko zaczęło się od małej grupy znajomych, którzy co jakiś czas wsłuchiwali się w to co Bóg chce mówić do swojego ludu. Przygotowywaliśmy teksty i rozsyłaliśmy je sobie nawzajem mailem, z czasem do odbierających SŁOWO zaczęli dołączać inni (jest ich teraz około 200). Grono słuchających stopniowo rozeznawało kierunek pisania tekstów. Z czasem grupa ta zawęziło się do czterech osób przygotowujących, pozostali to ci którzy to SŁOWO otrzymują.

Ten blog jest pewnym krokiem dalej w zdobywaniu Sieci dla Pana. Bóg nas tu postawił, choć nie jesteśmy informatykami i tylko dzięki życzliwości innych udało się nam dotrzeć aż tu, co dalej, Pan wie.

SŁOWO jest rozsyłane drogą mailową(nie ma żadnej regularności, piszemy wtedy, gdy pojawi się w nas SŁOWO), ale jego fragmenty będą się pojawiały też i na tym blogu. Jeżeli chcesz otrzymywać SŁOWO, napisz: slowowsieci@gmail.com

Jeśli ciekawią cię teksty z poprzednich lat zapraszmy do Awchiwum SŁOWA po prawej stronie bloga.

1 komentarz:

Dorotka pisze...

Piękne dzieło! Pozdrawiam Was serdecznie!! Dorotka Oramus